Praca w banku w Rzeszowie – kilka słów od bankierów

praca w banku w rzeszowiePrzeprowadziliśmy mały przegląd rzeszowskich banków, aby sprawdzić jak wygląda praca bankiera z pierwszej ręki, jakie są jego obowiązki i co najważniejsze – jakie pieniądze zarabia się w bankach w Rzeszowie. Nasze odpowiedzi będą uogólnione, postaramy się wybrać najbardziej charakterystyczne cechy i elementy wskazywane przez samych pracowników.

Ten artykuł polecamy wszystkim tym, których interesuje bankowość, ale także dla tych, którzy chcieliby pracować w bankowości i nie są do końca pewni z czym to się je.

Jakie zarobki w banku w Rzeszowie

Kwestie zarobków są bardzo różne i składa się na nie wiele czynników – także w zależności od stanowiska. Inaczej jest rozliczany przedstawiciel, który ma za zadanie pozyskiwać klientów na kredyty hipoteczne czy konta bankowe, a inaczej pracownik, który nie ma zbyt kreatywnej pracy, bo cały swój dzień spędza przy okienku. Wbrew pozorom praca bankiera lub bankowca jest bardzo różnorodna (od różnorodnych stanowisk, po obowiązki jakie pełni się w banku). Znajdziemy tam referentów, doradców czy sprzedawców, ale także wielu specjalistów, którzy muszą znać się na kwestiach oszczędzania czy inwestycji. Inaczej obsługuje się klienta indywidualnego, a inaczej tego, który prowadzi firmę lub ma zamiar ją otworzyć.

Rzeszów jest stosunkowo ubogim miastem, mamy tu spory procent bezrobocia, dlatego pracownik banku w Rzeszowie, będzie zarabiał mniej od tego w Warszawie czy Poznaniu. Kwoty wahają się w przypadku pracowników szeregowych od 1200 zł w podstawie (najniższa krajowa) plus ewentualne prowizje i premie, do 2500 zł w zależności od banku. Pracownicy wyższego szczebla, a także Ci z wyższymi prowizjami są w stanie zarobić od 2500 zł do około 5000 zł. Powyżej tych kwot zarabiają managerowie placówek i tzw. highflierzy, czyli najlepsi pracownicy, którzy większość swojej wypłaty zawdzięczają wysokim prowizjom i premiom.

Jak myślicie, czy te zarobki są adekwatne do obowiązków wykonywanych przez bankierów? Wydawałoby się, ze tacy pracownicy powinni zarabiać więcej niż jest to w realiach.

Kto może pracować w banku?

Pracownicy banku to najczęściej pracownicy z wyższym wykształceniem po kierunkach takich jak ekonomia, zarządzanie i bankowość, a zatem mile widziane są osoby z analitycznym myśleniem, ale także znające się na zasadach, a przynajmniej podstawach funkcjonowania rynku (gdyż banki są jego ważną częścią).

Cechy pracownika banku to przede wszystkim odpowiedzialność (gdyż nierzadko pracuje się na ogromnych kwotach), sumienność (praca musi być bardzo dokładna), punktualność (gdyż często umawia się z klientami, a także podlega wielu terminom). Pracownik taki musi być elegancki, schludny i poukładany. Nie ma mowy o bałaganie czy o byciu niedokładnym.

A zatem – nadal chcesz być bankierem?

Jeden komentarz


  1. Warunki kredytu – zarówno jeśli chodzi o kwotę, jak i nominalne oprocentowanie – są dopasowywane indywidualnie do klienta. Każdy, kto zaciąga kredyt, otrzyma bon o wartości 50 złotych do sklepu merlin.pl. To jednak nie koniec bonusów. Klient, który skorzysta z „Kredytu na klik”, i prześle do banku pracę nt. „Dlaczego warto wziąć ten kredyt”, będzie miał szansę na wygranie jednego z pięciu iPadów 2 w opcji 32 GB WI-FI.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *